top of page

DERMAPEN - MİKRO İĞNELEME TEDAVİSİ

DERMAPEN İLE CİLT GENÇLEŞTİRME UYGULAMASININ ETKİSİ NE KADAR SÜRER?

Hücrelerde sağlanan yeniden yapılanma etkisi Dermapen ile Cilt Gençleştirme uygulamasının sona ermesi ile başlar. İlerleyen süreçte hücrelerin aktivitesi ile kolajen ve elastin sentezi arttıkça ciltte hissedilen ve fark edilen yenilenme zaman geçtikçe iyice ortaya çıkar.Yaklaşık 6 hafta süren ilk etkilerin ardından üçüncü aya doğru maksimum etki görülür. Dermapen ile cilt gençleştirme uygulamasının etkisi altıncı ay sonrası uygulamanın ciltte meydana getirdiği yeniden yapılanma etkileri azalmaya başlar.Sağlanan etkilerin devam ettirilmesi istendiğinde uygulama tekrar edilebilmekte ve istenen etkiler yeniden elde edilebilmektedir. Uygulamayı yeniden yapmak için tavsiye edilen zaman, altıncı ay sonrasıdır.

DERMAPEN İLE CİLT GENÇLEŞTİRME UYGULAMASI YAPTIRIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

İnsan sağlığına etki edebilecek her uygulamada olması gerektiği gibi, kişinin Dermapen ile Cilt Gençleştirme uygulaması yaptırmadan önce de mutlaka alanında uzman bir doktor tarafından muayene edilmesi gerekmektedir. Dermapen ile Cilt Gençleştirme uygulamasına ilişkin tedavi sürecinin uzman bir doktor kontrolünde ilerletilmesi, uygulamalarda güvenilir ve etkili cihazların kullanılması ve uygulamanın gerçekleştirilmekte olduğu ortamın hijyenik açıdan sorunsuz olması meydana gelebilecek yan etkilerin ve risklerin ortadan kaldırılması açısından büyük bir önem arzetmektedir. Bu sebeple Dermapen ile cilt gençleştirme uygulamasını yaptırırken nelere dikkat edilmelidir kısmı çok önemli olmaktadır.

UYGULAMA SIKLIĞI NASILDIR?

Uygulamanın amacı ve uygulama yapılan bölgeye göre değişmekle beraber 2-8 seans uygulanır.İki işlem arası 1-4 hafta süresindedir .Örneğin antiaging uygulaması için Ayda bir üç seans,iz ve yanıkta 15-20 gün ara ile 10-12 seans ,leke tedavisi için 15 günde bir 6-8 seans,saçta 10 gün ara ile 10 seans Platelet Rich Plasma ve Mezoterapi ile birlikte yapılır. OLUMLU BELİRTİLERİ NE ZAMAN GÖRÜLÜR? Dermapen ile Cilt Gençleştirme uygulamasının olumlu belirtileri, uygulamadan en az 6 hafta sonra gözle görülen sonuçlar elde edilir.3 Ayda en fazla etki görülür.Tedavi sonuçları kişiden kişiye ,uygulama bölgesine, cilt yapısına, çevresel faktörlere kişinin isteklerine göre değişir.Etkisi süreklidir. LAZERDEN FARKI NEDİR? Dermapen uygulamaları neredeyse tüm cilt tiplerine uygulanabilir.Lazer uygulamaları ise koyu tenli kişilerde sıkıntı yaratmaktadır.Derinin ince olduğu gözaltı boyun gibi bölgelerde lazerle ısı hasarı meydana gelebilir.Dermapende ise böyle bir etki söz konusu değildir ;uygun uzunlukta iğnelerle her bölgeye yapılabilir.Burun kenarı, dudak çevresi, göz çevresi gibi lazerle ulaşılması zor olan bölgelere, dermapen ile bir sıkıntı yaşanmadan uygulama yapılabilir.Dermapen uygulamalarından sonra Platelet Rich Plasma,Mezoterapi gibi ikincil işlemler deriye uygulanabilir, dermapen birlikte tedaviye olanak sağlar.


HANGİ DERİ HASTALIKLARINDA DERMAPEN UYGULANMAZ?

Bazı durumlarda bu tedavi yönteminin de uygulanamadığı, daha doğrusu uygulanmasının doğru görülmediği deri hastalıkları vardır. Peki hangi tür deri hastalıklarında Dermapen uygulanmaz?

 1. İltihaplı rosasea

 2. Aktif deri enfeksiyonu ,mantar enfeksiyonu ve Uçuğu olan kişiler

 3. Aktif sivilceli cilt tipi 4-5 olan kişiler

 4. Cilt kanserleri

 5. Siğilleri olanlar

 6. Açık yarası olanlar

 7. Keloide meyilli olanlar

 8. Solar keratozu olan hastalar

 9. Hangi Hastalıkları Olanlara Uygulamadan Kaçınılmalı?

 10. HIV hastaları

 11. Diyabetik hastalar

 12. Kanserli hastalar,kemoterapi alanlar

 13. Bağışıklık sistemi bozukluğu olanlar

 14. Hemofili hastaları

 15. Ağır karaciğer yetmezliği olanlar

Antalya Dermapen uygulaması ile cilttoparlanır, sıkılaşır, kendi kendini onarır, deri olgunlaşır, ince kırışıklıklar kaybolur, ciltte kollajen lif oluşumu artar, açık gözenekler sıkılaşır, derin kırışıklıklar azalır, cilt tonu dengelenir, aktif madde emiliminde belli oranda artma meydana gelir.2-6 Dermapen seansı ile arzu edilen sonuçlar görülür. Altı ayda bir yeniden uygulanabilir, etkisi ise süreklidir.Gayet güvenli bir uygulamadır. Yaz aylarında dahi uygulanmasında bir sakınca yoktur.İyileşme süresi oldukça kısadır.Özel bir bakıma gerektirmemektedir.Kişi günlük hayatına devam eder.

DERMAPEN İLE CİLT GENÇLEŞTİRME UYGULAMASININ FİYATI NEDİR?

Burada yer alan yazılarda verilen bilgiler, kişilerin medikal dermatoloji uygulamalarına ilişkin merak ettiklerini cevaplayabilme amacı taşımaktadır. Dermapen ile cilt gençleştirme uygulaması fiyatı kişinin yapısal özelliklerine ve başvuru sebebine göre değişiklik gösterebilmektedir. En uygun tedavi yöntemi ve fiyatı ise ancak bu konuda uzman bir hekimin hastayı muayene etmesi sonrasında yapacağı tespitlere bağlı olarak ortaya konabilir. Haliyle de tedavi yönteminin kişiye özel bir şekilde netlik kazanması gerektiği yaklaşımına bağlı olarak internet üzerinden Dermapen ile Cilt Gençleştirme uygulamasının fiyatını yazmak sağlıklı bir bilgi olmayacaktır.

Antalya Dermapen Uygulaması için kliniğimize başvurun..

Özge Güzellik

1 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page